Adatas audekls – tas nav viss

Adatas audekls ir dažādu formu un izmēru.

Veids, kuru izvēlaties konkrētam projektam, būs atkarīgs no tā, kādam plānojat to izmantot.

Adatas audekls ir izgatavots no kokvilnas un austi acs izkārtojumā. Tīklam ir dažādas pakāpes “atvērtība”, un tā audekls tiek izmērīts. Piemēram, audekls ar 18 caurumiem līdz collai tiek saukts par “18 acu audekls”, bet audekls ar 12 caurumiem collā tiek saukts par “12 acu” vai “12 gabarītu” audekls. Jo lielāks skaitlis, jo mazākas bedrītes!

Kokvilnas adatas audeklu var mazgāt ūdenī, taču jums ir jārūpējas, lai diegi, ar kuriem jūs esat sašuvis audeklu, netiks “palaist”. Lielākā daļa diegu mūsdienās ir izturīgi pret krāsu, taču pirms šūtas audekla mazgāšanas ieteicams izturības pārbaudi.

Ir četri galvenie adatu audekla veidi:

Mono adatu audekls. Parasti tas ir baltā vai bēšā krāsā, bet ir pieejamas arī citas krāsas. Tas ir viena acu audekls, kas nozīmē, ka tas ir austi ar vienu pavedienu. Vītnes tiek austas viena virs otras un zem tām ar tipisku aušanas modeli un tiek turētas kopā krustojumā, sadalot pēc izmēra (cietes). Mono adatu audekls ir laba izvēle tādu šuvju projektiem, kurus izmantos kā mēbeles, piemēram, krēslu spilveniem. Mono audekls drīzāk “dos” krustojumos, nevis nolūzīs nodiluma apstākļos. Šāda veida audekls ir dažādos izmēros, sākot no 7 acīm līdz 18 acīm.
Aizslēdzams adatas savienojums audekls. Tas ir arī viena pavediena adatas audekls, bet tas ir savstarpēji savienots krustojumos – izskatās, ka viens pavediens iet cauri otra vidum, kur tie krustojas. Tas nozīmē, ka ir iespējami lūzumi, bet tas notiek reti. Šo drošo krustojumu dēļ tas nav atšķetināms tikpat viegli kā monofoniskais audekls, un tāpēc tas ir labs audekls, ko izmantot neregulāras formas adatu projektos. Arī tas ir lētāk nekā mono audekls – apmēram puse no cenas. Lielākā daļa adatu komplektu ir iespiesti uz bloķēšanas audekla. Slēdzenes audekls ir pieejams lielākajā daļā acu izmēru, kas paredzēts adatas piestiprināšanai – 10-18 gabarīts.
Penelope adatu audekls. Tas ir dubultu diegu audekls, kas padara to par spēcīgu iespēju un labāko izvēli mēbelēm un projektiem, kas daudz nolietosies. Otra noderīga lieta par penelopes audeklu ir tā, ka jūs varat izvēlēties sašūt visas caurumus (to sauc par sīko punktu) vai arī varat vienkārši uzšūt lielās caurumus (gros punkts). Lielākā daļa izšuvēju šuj penelopa audeklu, darot abus – tie šuj mazos caurumus mazajām detalizētajām dizaina vietām un lielās caurumus, fonam izmantojot biezāku diegu. Tādā veidā jūs varat iegūt dažus skaistus efektus no penelope audekla. Tas ir plaši pieejams tikai 10/20 izmērā – tas nozīmē 10 caurumus collā, ja skaitāt tikai lielos caurumus (gros punktu), vai 20 caurumus collā, ja skaitāt visas bedrītes (petit punkts).
Plastmasas adatas audekls. Tas ir stingrs acu audekls, kas izgatavots no plastmasas. Tas ir lieliski piemērots, lai iemācītu bērniem šūt, un to jūs izmantojat, ja vēlaties izveidot trīsdimensiju projektu, t.i., kaut ko tādu, kas stāvēs kā ornaments vai audu kaste. Atšķirībā no citām adatu audekliem, plastmasas audekls ir plaši pieejams amatniecības veikalos.
Tukša adatas audekls nav plaši pieejams, un jūs, visticamāk, neatradīsit to “lielo kastīšu” amatniecības veikalā. Tas ir tāpēc, ka pats adatas punkts ir kļuvis par nišas produktu. Tukšu adatas punktu audekls parasti ir pieejams tikai pie specializētiem adatu mazumtirgotājiem vai tiešsaistē. Tomēr laba lieta ir tā, ka šie mazumtirgotāji ir adatu eksperti un tādējādi varēs jums palīdzēt izvēlēties pareizo produktu un pavedienus savam projektam.

Atbildēt