Aizņemties un pirkt uzreiz vai krāt un pirkt vēlāk?

Iedomājies, ka esi laimējis loterijā – kas būtu pirmais, ko tu darītu? Atliktu laimestu nebaltai dienai vai sāktu uzreiz tērēt? Mēs nekādā veidā nemudinām domāt, ka ātrie aizdevumi ir pielīdzināmi laimestam, taču gribam vērst jūsu domas uz nepieciešamību pēc kredīta. Šodien aplūkosim situācijas, kurās ātrais aizdevums ir patiesi nepieciešams tūlīt un tagad, kā arī situācijas, kurās labāk naudu iekrāt.

Galvenais jautājums – nepieciešamība vai mirkļa iegriba?

Kā tu atbildēji uz jautājumu par loteriju? Ja sajuti kņudinošu sajūtu pakrūtē un jau iztēlojies, kā varētu tērēt lielo laimestu, tad ļoti iespējams, ka naudas jautājums tev šobrīd ir iegriba, nevis nepieciešamība. Jā, mums katram pilnīgi noteikti ir kāds lielāks vai mazāks mērķis, ko gribam realizēt un ko paši saucam par nepieciešamību. Bet padomāsim vēlreiz – kas īsti ir nepieciešamība? Lūk, daži piemēri:

Zobu kanāla tīšana un zobu plāksnītes.

Pirmais variants pilnīgi noteikti ir nepieciešamība, un ātrais aizdevums būtu atbalstāms risinājums šādā situācijā. Savukārt zobu plāksnītes visbiežāk ir iegriba, kurai tomēr naudu vajadzētu iekrāt paša spēkiem.

Applūdis dzīvoklis un dekoratīvais remonts.

Lai cik triviāls būtu šis piemērs, tas tomēr uzskatāmi parāda, kas ir nepieciešamība un kas – iegriba. Un lai cik ļoti gribētos labiekārtot mājokli, ir jāizvērtē sava finansiālā situācija un tas, vai vēlāk pietiks līdzekļu kredīta atmaksai.

Vēlreiz precizēsim gadījumus, kuros kredīts internetā nav piemērots:

  • izklaidei;
  • mirkļa iegribām;
  • luksusa precēm;
  • citu parādu atmaksai.

Kā vieglāk iekrāt naudu?

Ne katram ir dots talants efektīvi rīkoties ar finansēm, un tas ir tikai normāli. Taču iemācīties prast iekrāt gan var ikviens. Pat neliels drošības spilvens dos gan pārliecību par savām spējām realizēt mērķi, gan, protams, ļaus realizēt lielāku vai mazāku ieceri. Un labā ziņa – nebūs jāaizņemas vai arī aizņēmuma apjoms būs mazāks. Lūk, daži knifiņi, kas ļaus efektīvāk iekrāt naudu.

Krājkonts

Ērta un mūsdienīga metode, kas neprasa nekādu piepūli. Lai krāšana būtu vieglāka, var izveidot automātisko maksājumu, kas katru mēnesi no algas ieskaitīs konkrētu summu krājkontā. Tādā veidā pēc laika vari attapties ar prāvu iekrāto naudas summu, pat nepamanot, ka no algas ir kas atlikts. Papildu bonuss – naudu no krājkonta nevar izņemt uzreiz.

Vecā, labā cūciņa

Apņemies ik dienu krājkasītē iemest pa monētai, kas atrodas kabatā vai makā. Tādā veidā nejutīsi, ka nauda tiek atlikta, taču šādi ikdienas šķietamie sīkumi gada beigās var sakrāties pieklājīgā naudas summā.

Atsakies no kaitīgiem ieradumiem

Jau sen domā par smēķēšanas atmešanu vai saldumu neēšanu? Šī ir tava iespēja to sākt, turklāt par to vēl “nopelnīt”! Katru reizi, kad vēlies uzsmēķēt vai ēst saldumus, iemet krājkasē summu, ko būtu iztērējis par saldumiem vai cigaretēm. Tu būsi tikai ieguvējs!

Sarīko tirdziņu

Mums katram mājās stāv kāda neizmantota manta vai apģērba gabals, kas ir labā stāvoklī, taču netiek izmantots. Pietiek krāt putekļus – laiks sāk pelnīt! Pārdod šīs mantas un summu atliec krājkontā vai krājkasē.

Pelnu labi, bet gribu īstenot ieceri jau tagad

Maldīgs ir priekšstats par to, ka iespēju kredīts ir paredzēts tikai trūcīgiem cilvēkiem. Tieši otrādi – to droši var izmantot tie, kuriem ir stabila finansiālā situācija, jo nebūs jautājumu par krāšanu vai atmaksas iespējām. Protams, nebanku aizdevēji jebkurā gadījumā aicina izvērtēt nepieciešamību pēc kredīta, taču to nevajag uztvert kā negodu vai kauna zīmi. Tāpēc ir ieviests tāds pakalpojums kā īstermiņa kredīts, lai mēs varētu realizēt savas vajadzības.

Lai kāds būtu tava budžeta stāvoklis, finanšu pratība ir pirmais solis ceļā uz sekmīgu personīgo finanšu pārvaldīšanu un spēju pieņemt lēmumus. Aizdevumi internetā nav risinājums ilgtermiņa finansiālo jautājumu risināšanā – vienmēr izvērtē savas iespējas atmaksāt kredītu.